• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

400 ofert pracy na Targach w Przemyślu

Prawie 1500 osób odwiedziło zorganizowane w piątek (12.04.2013 r.) w Przemyślu Targi Edukacji i PracyPrawie 1500 osób odwiedziło zorganizowane w piątek (12.04.2013 r.) w Przemyślu Targi Edukacji i Pracy. Od godziny 10:00 w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji można było porozmawiać z przedstawicielami kilkudziesięciu pracodawców, szkół wyższych i ponadgimnazjalnych z całego regionu. Organizatorem Przemyskich Targów Edukacji i Pracy była Wyższa Szkoła Prawa i Administracji, działający przy uczelni Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct oraz OHP w Przemyślu.

W Przemyskich Targach Edukacji i Pracy uczestniczyło 53 wystawców. – Wśród nich przedsiębiorcy, służby mundurowe, szkoły i placówki szkoleniowe – wylicza Wioletta Pszonak, Komendant Przemyskiego Hufca Pracy, współorganizator Targów. – Młodzież i osoby bezrobotne mogły skorzystać łącznie z prawie 400 ofert pracy stałej i ofert krótkoterminowych. Oferty te dotyczyły zarówno pracy w Polsce, jak i w krajach Unii Europejskiej – tłumaczy Wioletta Pszonak.

Odwiedzając Przemyskie Targi Edukacji i Pracy można było wziąć udział w wykładach i prelekcjach przygotowanych m.in. wykładowców i członków Europejskiego Koła Naukowego działającego w WSPiA oraz przedstawicieli OHP.

– Wykłady dotyczyły europejskiego rynku pracy i poszukiwania pracy w UE oraz planowania kariery zawodowej, preferencjach zawodowych – tłumaczy Grzegorz Krasoń, z Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Dodaje, że W czasie prelekcji poruszane były także temat zawodów nadwyżkowych i deficytowych oraz szkolnictwa wyższego w Europie. – Odwiedzający Targi mogli również uczestniczyć w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania był m.in. Tablet – mówi Grzegorz Krasoń z WSPiA.

Duże zainteresowanie Przemyskimi Targami Edukacji i Pracy

Piątkowe Targi Edukacji i Pracy były jedną z największych tego typu imprez w Przemyślu. Uczestniczyły w nich m.in. firmy Soter, Sherpa International Force, Promedica Care, Mary Kay oraz Izba Celna, Państwowa Straż Pożarna, Wojskowa Komenda Uzupełnień, Powiatowy Urząd Pracy w Przemyślu i Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie. Wśród wystawców znalazły się także szkoły ponadgimnazjalne z Przemyśla i okolic oraz Uczelnie Wyższe z regionu. Swoją ofertę prezentował również Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Przemyślu, działający przy Wyższej Szkole Prawa i Administracji.

Prawie 1500 osób odwiedziło zorganizowane w piątek (12.04.2013 r.) w Przemyślu Targi Edukacji i PracyTak szeroka oferta wystawców zainteresowała wielu studentów i maturzystów. Jednak targi odwiedziły także osoby poszukujące konkretnych ofert pracy. Wśród nich był m.in. Pan Dariusz z Przemyśla. – Przyszedłem na Targi zobaczyć, jakie oferty pracy zostały na dzisiaj przygotowane. Prezentuje się tu m.in. OHP i WUP, więc myślę, że znajdę coś ciekawego. Bardzo interesująco zapowiadają się też wykłady. Szczególnie interesują mnie te dotyczące europejskiego rynku pracy i poszukiwania pracy w UE, bo zastanawiam się czy nie wyjechać do pracy za granicę – mówi Pan Dariusz.

W czasie Przemyskich Targów Edukacji i Pracy prezentowało się również wiele szkół ponadgimnazjalnych oraz uczelni z regionu. Ta część targów cieszyła się szczególnym zainteresowaniem tegorocznych maturzystów. Jak tłumaczą takie targi to świetna inicjatywa. – W Przemyślu nieczęsto mamy okazję uczestniczyć w imprezie, na której można poznać ofertę wielu szkół wyższych – mówi Paulina, tegoroczna maturzystka. Dodaje, że zastanawia się jeszcze nad wyborem uczelni i chce spotkać się z przedstawicielami różnych szkół.

– Dzisiaj mam okazję na spokojnie porozmawiać i wybrać to, co będzie dla mnie najlepsze. Na targach rozmawiałam też z pracownikami punktu Europe Direct w Przemyślu. Bardzo zainteresowali mnie studiami za granicą. Mam nadzieję, że jak już zacznę studia to uda mi się wyjechać gdzieś w ramach programu ERASMUS– dodaje Paulina, tegoroczna maturzystka.

Głównym celem Przemyskich Targów Edukacji i Pracy była promocja zatrudnienia oraz pomoc w aktywizacji zawodowej mieszkańców Przemyśla. Organizatorzy chcieli także stworzyć płaszczyznę wspólnej komunikacji pomiędzy absolwentami szkół średnich i wyższych a pracodawcami. W czasie targów można było uzyskać informację o perspektywach zdobycia wykształcenia i rozwoju swojej kariery.

Organizatorem imprezy była Wyższa Szkoła Prawa i Administracji, działający przy uczelni Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct oraz OHP w Przemyślu i Wojewódzki Urząd Pracy. Patronat nad imprezą objęli: Wojewoda Podkarpacki, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Przemyśla oraz Starosta Powiatu Przemyskiego.

Szczegółowe informacje na temat targów, wystawców i punktu Europe Direct w Przemyślu można znaleźć na stronie www.europedirect-przemysl.wspia.eu/


Przemysław Pawlak
Rzecznik uczelniany WSPiA


Ważne tematy

PrzemyskiMisiek.pl
Wydania gazety
Switch mode views: